چرا ارزش کیف لپ تاپ در کشور ایران دایم گران می شود؟! – ۲

با این اوصاف امیدواری به ورود یک قطب دیگر کیف لپ تاپسازی و بر هم زدن تعادل بازار انحصاری کیف لپ تاپ امیدی واهی است . چنانکه رضا شیوا مدیر شورای رقابت با تاکید بر آزادسازی ارزش کیف لپ تاپهای داخلی اعلام‌کرد : نه‌تنها در کوتاه‌مدت امیدی به ورود قطب جدیدی برای تولید و عرضه کیف لپ تاپهای پرتقاضا وجود ندارد , بلکه ارزش کیف لپ تاپ در بازارهای جهانی هم به‌گونه‌ای است که تفکر نمی کنم کسی حاضر باشد تا با این قیمت‌ها برای تولید و عرضه چنین کیف لپ تاپهای کم‌قیمتی در کشورمان سرمایه‌گذاری کند , با این شرایط شورای رقابت در بازار کیف لپ تاپهای داخلی می‌ماند .

رضا شیوا تأکید کرد : حتی قراردادهای جدید کیف لپ تاپسازان با شرکای خارجی نیز به‌دلیل عرضه کیف لپ تاپهای بیش از ۵۰‌ میلیون تومان موجب رفع انحصار از بازار کیف لپ تاپهای پرتقاضا نمیشود .


مدیر شورای رقابت افزود : چه بسا انجام چنین سرمایه‌گذاری‌هایی هم در کوتاه‌مدت حاذق نخواهد بود تا موقعیت ساخت و عرضه کیف لپ تاپهای انحصاری در بازار کشورمان را به‌گونه‌ای تغییر دهد که شورای رقابت را متقاعد به آزادسازی ارزش اینگونه کیف لپ تاپها نماید . به گفته او , شورای رقابت براساس تکالیف قانونی خویش در مورد تحلیل بر بازارهای انحصاری , ناگزیر به ادامه انتخاب قوانین و دستورالعمل‌های قیمت‌گذاری و آنالیز بر بازار کیف لپ تاپهای پرتقاضای داخلی خواهدبود &# مشاهده سایت من ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *